Odżywki dla kulturystów z HMB

Z definicji HMB (B-hydroxy-B- metylomaślan) to kwasem tłuszczowy o krótkim łańcuchu, który pojawia się w organizmie z takiego aminokwasu jak leucyna. Jest preparatem, który wspiera zwiększanie się tkanki mięśniowej, a jednocześnie usuwa tkankę tłuszczową. Co ciekawe, jest to doskonała alternatywa dla zakazanych środków dopingujących.
Każdorazowy silny wysiłek organizmu przyczynia się do powstania procesu katabolicznego, który uszkadza bądź niszczy białka mięśniowe, a to skutkuje utratą masy mięśniowej. By nie dopuścić do takiego stanu rzeczy, organizm stwarza kwas hydroksymetylomasłowy, czyli w skrócie HMB.
Dlaczego warto konsumować suplementy bogate w HMB? Głównie dlatego, iż kwas ten maksymalizuje efektywność spożytych białek. Zażywanie go pozwala na stały, nie wahający się przyrost tkanki mięśniowej (przy jednoczesnym nie dopuszczeniu do procesu uwodnienia komórek mięśni). Co ważne, zażywając HMB można uzyskać nawet 1-2 kilograma masy mięśniowej, która jest pozbawiona tkanki tłuszczowej- w ciągu 6 tygodni.

Previous post Czym jest HMB właściwości ?
Next post Co to jest jest HMB?