Odżywki z substancją HMB

W sklepie dla sportowców znajdziemy naprawdę sporo odżywek. Ostatnio pojawił się suplement diety o tajemniczo brzmiącej nazwie HMB. Do tej pory środek ten nie zyskał jeszcze wielkiej popularności. Nadal chętniej kupowane są odżywki białkowe oraz węglowodanowe. Mimo to warto przyjrzeć mu się bliżej i nieco się o nim dowiedzieć.
Odżywki HMB spożywać powinny szczególnie te osoby, które uprawiają sporty aerobowe. Jest to związek chemiczny należący do grupy substancji organicznych.
Substancja ta produkowana jest także przez ludzki organizm. Głównie powstaje ona z aminokwasów rozgałęzionych oraz z katabolizmu białek. Odżywka, która zawiera kwas HMB jest bardzo skuteczna. Hamuje aktywność enzymów katabolicznych.
W latach dziewięćdziesiątych odkryto, że kwas ten ma ogromny wpływ na odbudowę tkanek mięśniowych. Dzięki temu można zbudować masę ciała bez konieczności sięgania po odżywki białkowe, które dotychczas wiodły prym wśród tych suplementów, które miały na celu wspomóc budowę suchej masy mięśniowej.

Previous post HMB – NA SIŁĘ
Next post Antykataboliczne działanie HMB