HMB – odżywka dla początkujących

HMB jest popularnym skrótem, którego używa się do oznaczenia kwasu hydroksymetylomasłowego. Jest pochodną aminokwasu rozgałęzionego – BCAA. W nieznacznych ilościach możemy go przyswoić, spożywając np. grejpfruty, znajduje się również w niektórych gatunkach ryb. Specjaliści jednak nie dostarczyli nam jeszcze wystarczająco dużo informacji dotyczących tego suplementu. Przyjmuje się, że wchodząc w skład błon komórkowych, HMB wpływa na odbudowę komórkową, przyczynia się również do ich wzrostu. Niektórzy naukowcy twierdzą, że jego działanie poprawia dołączenie do diety kreatyny.
HMB skutecznie wspiera system odpornościowy organizmu, zwiększa siłę i objętość mięśni, a także zapobiega ich rozpadowi. Wspomaga również redukcję tkanki tłuszczowej i obniża poziom cholesterolu. Wykazuje także skuteczne działanie antykataboliczne.
Ten suplement diety polecany jest szczególnie osobom, które dopiero zaczynają swoją aktywność fizyczną na siłowni. Sprawdzi się zwłaszcza przez pierwszy miesiąc treningów. HMB docenią również Ci, którzy zaplanowali wolniejszy, ale trwały przyrost masy mięśniowej. Powinni nią zainteresować się też sportowcy, którzy muszą utrzymać stabilną wagę ciała.

Previous post Czym jest HMB?
Next post HMB – co to jest?