HMB – co to jest?

HMB, czyli hydroksymetylomaślan, powstaje w efekcie przemiany katabolicznej protein. Jest to pochodna leucytyny. Jest on stosowany w suplementach diety dla sportowców, a w szczególności dla kulturystów.
HMB Najskuteczniej ze wszystkich innych związków działa hamująco na aktywność enzymów katabolicznych. Hydroksymetylomaślan uczestniczy również w regeneracji tkanek mięśniowych. Dzięki niemu dochodzi do znacznego ich przyspieszenia.
HMP wpływa również na masę, siłę oraz wytrzymałość mięśni. Zaleca się go również dla osób, które się odchudzają, działa bowiem ochronnie podczas katabolicznych przemian oraz redukuje tkankę tłuszczową. Stymuluje on organizm do pobierania energii ze zmagazynowanych zasobów, właśnie w tkance tłuszczowej.
Stosowanie HMB polecane jest również tym osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z intensywnymi treningami. Należy jednak pamiętać, że tylko regularne przyjmowanie suplementów z HMB może pozwolić na osiągnięcie zadowalających skutków. Warto sięgać po preparaty bogate w ten składnik aż trzy razy dziennie.

Previous post HMB – odżywka dla początkujących
Next post Odżywki z zawartością HMB